Basında Biz Detay

Malatya Teknokent’ten Ekspofarma’ya Ar-Ge Desteği.

Malatya Teknokent, merkezi İstanbul'da olan tıbbi malzeme üreticisi Ekspofarma ile Ar-Ge sözleşmesi imzaladı. Böylece Ekspofarma, tıbbi malzeme geliştirme, üretim ve belgelendirme faaliyetlerini İnönü Üniversitesi akademik kadrosu ile gerçekleştirecek.

 

2007 yılında İstanbul’da kurulan Ekspofarma Ltd. özellikle tıbbi malzeme ihracatı konusunda faaliyet gösteren bir firmadır. Malatya Teknokent ile Ar-Ge sözleşmesi yaptıktan sonra merkezini Malatya’ya taşıyacak olan firmaya, İnönü Üniversitesinden farklı disiplinlerden alanında uzman birçok akademisyen tarafından akademik destek verilecek.

 

Ekspofarma ve Malatya Teknokent birlikteliği ile ilk ÜSİP (Üniversite Sanayi İşbirliği Projesi) projesi de hazırlandı. Bununla birlikte birçok ÜSİP ve TÜBİTAK projeleri hazırlanma kararı alınırken M-TTO (Malatya Teknoloji Transfer Ofisi) ile Ar-Ge sözleşmesi de imzalandı.

 

İnönü Üniversitesi akademik kadrosundan Prof. Dr. Hakan Parlakpınar (Farmakoloji), Prof. Dr. Nigar Vardı (Histoloji), Prof. Dr. İlhan Geçit (Üroloji), Doç. Dr. Fatih Oğuz (Üroloji), Prof. Dr. Cengiz Çolak (Kalp ve Damar Cerrahisi), Dr. Öğr. Üyesi Onural Özhan (Farmakoloji), Prof. Dr. Burhan Ateş (Kimya bölümü), Prof. Dr. Süleyman Köytepe  (Kimya bölümü) Ekspofarma ile Ar-Ge faaliyeti yürütecek.

 

http://www.malatyasonsoz.com.tr/teknokentten-ekspofarmaya-ar-ge-destegi-h223151.html

http://www.sanalbasin.com/teknokentten-ekspofarmaya-ar-ge-destegi-32136606/

Sizin için seçtiklerimiz: